Седем души са задържани след полицейска акция за разбиване на организирана престъпна група, превеждала нелегални мигранти през страната, обявиха на брифинг в МВР. Групата е била ръководена от афганистанец, в нея са участвали и други чужденци и е имала стотици помагачи в превоза и укриването на мигрантите. Според данните на службите бежанците са заплащали между 8 и 10 хил. евро, за да стигнат от Афганистан до Германия, докато за превеждането им от Турция до Сърбия сумата е около 2,8 хил. евро. Четирима от задържаните са в ареста за 72 часа, повдигнато им е обвинение и предстои да им бъде поискана постоянна мярка за неотклонение.

В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..
Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела..
Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила..