Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Държавата поема нов вътрешен дълг

Снимка: Ани Петрова

Дългови книжа за 150 млн. евро в левове ще бъдат предложени за изкупуване на вътрешния пазар, съобщи за аукциона Българската народна банка. Облигациите са с падеж 10 години и половина.

Това ще е първата емисия в мандата на новия служебен финансов министър Валери Белчев. Досега България е тиражирала 500 млн. евро нов вътрешен дълг за 2021 г. при ограничение от 2,2 млрд. евро.  

В началото на август и в края на мандата на предишния служебен финансов министър Асен Василев бе поет нов дълг от 100 млн. евро, чрез петгодишни облигации. Тяхната доходност бе отрицателна.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Самоков се превръща в столица на малината

От днес до неделя Самоков е домакин на Фестивал на малината и на Национално изложение на малинопроизводителите , съобщава БТА. Основната цел е малинопроизводителите е да покажат своите сортове и иновативна техника – трактори, машини и системи за..

публикувано на 11.07.25 в 07:05

Лятната прохлада продължава

В петък  минималните температури ще са от 11 до 21°. В София ще е 12°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни в следобедните часове. На изолирани места в североизточните и планинските райони ще..

публикувано на 10.07.25 в 18:35
Елиса Спиропали и Наталия Киселова

Елиса Спиропали: Албания се надява на сътрудничество за мир с България, Косово и Хърватия

Албания е изключително ангажирана по въпросите на сигурността и мира в район, каза председателят на албанския парламент Елиса Спиропали, която е на официална визита в София. След среща с българската си колега Наталия Киселова тя посочи, че затова Тирана е..

публикувано на 10.07.25 в 13:55