Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 21.09.2021 г.

Астрономическата есен настъпва със захлаждане

Снимка: БГНЕС

Във вторник ще има променлива облачност, над много райони ще се разкъсва до слънчево. Само на отделни места ще превали слабо. Максималните температури ще са от 16° в североизточните до 26° над югозападните райони. В София ще е до 20°.

Над Черноморието ще е облачно. Сутринта на отделни места може да превали. През деня облачността ще намалее. Максималните температури на въздуха ще са от 16° на нос Шабла до 20° на юг от Слънчев бряг. Морската вода ще е 22°, а вълнението на морето до 3 бала.

Над планините ще има променлива облачност. На отделни места ще превали слабо. Ще духа до силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е до 15°, на 2000 метра до 7°. В курортите Боровец и Пампорово термометрите ще достигнат до 15°, а в Банско до 18.

В сряда ще е хладно. Максималните температури ще са между 15 и 20°. Облачността ще е значителна със слаби превалявания от дъжд. По най-високите части на Рила и Пирин ще падне сняг, прогнозира Националният институт по метеорология и хидрология. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България подготвя мащабно представяне на туристическото изложение в Лондон

Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..

публикувано на 02.08.25 в 10:25

Отбелязваме 122 години от Илинденско – Преображенското въстание

С ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника "Илинден" в местността Предела, на 2 август ще бъде отбелязана 122-годишнината от избухването на Илинденско – Преображенско – Кръстовденското въстание .  Община Разлог съобщава, че ритуалът ще се..

публикувано на 02.08.25 в 07:20
Снимка: Посолство на България в Джакарта, Индонезия

Ученици от София представят България на фолклорен фестивал в Джакарта

Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..

публикувано на 01.08.25 в 19:15