Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев пред ООН: Безпрецедентните глобални предизвикателства изискват общи действия

Снимка: Facebook /Румен Радев

България ще продължи да работи за ефективна ООН, подготвена да отговори на нуждите на човечеството през XXI век, подчерта Румен Радев във видеообръщение към участниците в 76-ата сесия на Общото събрание, което се провежда в Ню Йорк.

„Безпрецедентните глобални предизвикателства изискват всички държави да подкрепят по-ефективни и съгласувани действия от страна на международната общност. Многостранната дипломация е ключ към общото ни бъдеще и няма алтернатива“, изтъкна президентът Радев. Той посочи необходимостта от повишаване на сигурността на веригите за доставки, критичната инфраструктура, енергийните мрежи и готовността за пандемии и природни бедствия.

Като член на ЕС България подкрепя действията на международната общност за трайни решения за бежанците от Афганистан и подкрепа за страните, които приютяват голям брой от тях, посочи Радев.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пуснаха сребърна монета за 175 години от рождението на Иван Вазов

Българската народна банка (БНБ) пуска в обращение от 7 юли сребърна възпоменателна монета на тема "175 години от рождението на Иван Вазов". Това съобщават от БНБ на страницата си в интернет. Монетата е от серията "Българско възраждане". Цената..

публикувано на 07.07.25 в 10:26

Всеки пети вид пеперуда в България е застрашен от изчезване

Цветни, ефирни, почти незабележими, пеперудите са навсякъде около нас – и денем, и нощем, и в града, и в селото.  В последните години обаче техният полет все повече започва да липсва в страните от Европа, в това число и в България, алармират..

публикувано на 06.07.25 в 08:45

Ансамбъл "Орфей" от Кърджали представя България на фолклорен фестивал в Косово

Представителният танцов ансамбъл "Орфей" при Дома на културата в Кърджали ще представи родопския град и България на Международния в столицата на Косово Прищина, предаде БТА. "Целим се високо и смятаме, че с програмата, която сме..

публикувано на 05.07.25 в 10:50