Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Времето в четвъртък – сутринта облачно, следобед - слънчево

Снимка: архив

Времето в страната е предимно облачно, на места, главно в Източна и Южна България се очакват превалявания от дъжд, които до полунощ в повечето райони ще спрат. Максимални температури - между 15° и 20°.

През следващото денонощие ще има променлива облачност и до обяд на изолирани места, главно в планините и крайните югоизточни райони ще превали. След обяд над западните райони облачността ще намалява до слънчево, а до вечерта и над централните и източните части на страната ще се изясни. Ще бъде хладно, с минимални температури между 5° и 10°, максимални - между 16° и 21°. 

Над планините преди обяд облачността ще е значителна, очакват се мъгли, а на места и превалявания. По-късно през деня над масивите в Западна България облачността ще намалява до слънчево време, а до вечерта ще се изясни и на изток. Максимална температура на височина 1200 - около 10°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Facebook /Празник на Хотанската сарма

Празникът на Хотанската сарма – вкусът на вековна традиция

Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..

публикувано на 01.11.25 в 12:05
Чудовищен фест 2023

"Чудовищен" фест в Докторската градина

В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..

публикувано на 01.11.25 в 10:10

Академично шествие за Деня на народните будители

С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..

публикувано на 01.11.25 в 07:00