Щастливи и жадни за знания деца – това е мечтата на всеки родител и учител у нас. Да се „заразиш“ с този ентусиазъм е напълно възможно, ако попаднеш в общинското училище „Никола Й. Вапцаров“ в Берковица. Дизайнът на учебните кабинети е дело на българско студио, специализирано в оформянето на социални средища – обществени центрове, училища и детски градини.
Според създателите му Виолетка Славова и Мария Стайнова, учебната среда трябва да бъде проектирана според удобствата и нуждите на учениците и техните преподаватели, като за целта се използват максимално много от ресурсите, с които разполага учебното заведение. С идеята за изграждането на Център по природни науки и предприемачество, през 2018 г. двете момичета печелят конкурса за млади архитекти „Училища на бъдещето“. Визията на проекта допада на ръководството на школото и оттам молят архитектите да го реализират именно в Берковица, за да превърнат обучението в празник за своите ученици от I до VII клас.
В петък, 1 ноември, сутринта на места в котловините и низините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще са от 5° до 10°, в София – 6°. През деня ще е слънчево с разкъсана облачност. Максималните температури ще достигат 17° – 22°, в..
В последния октомврийски брой на "България днес" поглеждаме към актуалната следизборна политическа ситуация и даваме думата на българи отвъд Океана, които правят предложения за промени в изборните процедури, за да се улесни участието на сънародниците ни..
Хора с ментални затруднения ще споделят своята уникална гледна точка към архитектурното наследство на София във фотографската изложба "Архитектурни истории от Стара София". Откриването е на 1 ноември в Културното пространство на Централни хали в..
Професионалната асоциация по роботика, автоматизация и иновации обединява над 80 български и международни компании, които си поставят една глобална цел –..
21 гласа не достигнаха на партия "Величие" за влизане в новия парламент. Това заяви председателят на Централната избирателна комисия (ЦИК) Росица..
В брой 24 на предаването говорим за (не)познатите съвременни български будители зад граница: С България в сърцето и в далечна Аржентина –..