Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Черна гора разкрива свое консулство в Пловдив

Андон Тушев
Снимка: БНР Пловдив

Правителството реши да се открие консулство на Черна гора в България, ръководено от почетен консул. Това е българският гражданин Андон Тушев. Той разполага с необходимите обществени и бизнес контакти, за да съдейства за развитието на икономическите отношения, особено в области като строителство и градоустройство, както и за осъществяването на проекти в сферата на културата и спорта, се казва в решението.

Седалището на почетния консул на Черна гора е в град Пловдив, а консулският му окръг обхваща територията на областите Пловдив, Габрово, Бургас, Варна, Хасково, Ямбол и Русе, предаде БГНЕС.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 17 ноември 2025 г.

В "България днес" на 17 ноември слушайте: 05:33 - Актуално от България 18:44 – Спектакълът Звук и светлина на крепостта Царевец навърши 40 години 30:41 – Практическото приложение на изкуствения интелект сред ученици и учители в..

публикувано на 17.11.25 в 19:00

Времето ще е топло и дъждовно

Във вторник минималните температури ще са от 7 до 12°, в Източна България - между 12 и 16°, в София ще е около 9°. През деня ще бъде облачно и с валежи, главно в Северна и Западна България, които ще продължат и през нощта срещу сряда. На места там,..

публикувано на 17.11.25 в 18:30

Бездомните в София и техният профил са във фокуса на европейско изследване

Бездомните хора в София са значително по-малко, отколкото в големите европейски градове. Това показват оповестените днес данни на международно проучване, обхванало 35 европейски града, по международния проект "Европейско преброяване на бездомността",..

публикувано на 17.11.25 в 16:47