Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Черна гора разкрива свое консулство в Пловдив

Андон Тушев
Снимка: БНР Пловдив

Правителството реши да се открие консулство на Черна гора в България, ръководено от почетен консул. Това е българският гражданин Андон Тушев. Той разполага с необходимите обществени и бизнес контакти, за да съдейства за развитието на икономическите отношения, особено в области като строителство и градоустройство, както и за осъществяването на проекти в сферата на културата и спорта, се казва в решението.

Седалището на почетния консул на Черна гора е в град Пловдив, а консулският му окръг обхваща територията на областите Пловдив, Габрово, Бургас, Варна, Хасково, Ямбол и Русе, предаде БГНЕС.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пореден случай на жестокост над животно предизвика бурна гражданска реакция

Случай с прегазено от лекар куче в столичен квартал, предизвика вълна от обществено негодувание и организирането на протест в София, който ще се състои днес пред Военномедицинска академия – лечебното заведение, в което работи медикът. Междувременно от..

публикувано на 13.11.25 в 11:05

София е домакин на Глобалния форум на жените лидери - 2025

София е домакин на проведе петото издание на Глобалния форум на жените лидери. Организатор на събитието е Съветът на жените в бизнеса в България. Темата тази година – "Бързо и яростно променящ се свят. Жените "зад волана" – поставя жените в центъра..

публикувано на 13.11.25 в 07:10
Есен в Пловдив

Слънчев четвъртък, на места с мъгли

Четвъртък, 13 ноември, ще започне с ясно и почти тихо време, а в ранното утро на много места в низините, котловините и около водните басейни ще има мъгла или ниска слоеста облачност. През деня ще бъде слънчево, но в Дунавската равнина ще се..

публикувано на 12.11.25 в 19:05