Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Поставиха първите трети дози срещу коронавирус в България

| обновено на 24.09.21 в 14:37
Снимка: БГНЕС/ВМА

Директорът на Военно медицинска академия проф. Венцислав Мутафчийски и 11 медици от лечебното заведение са първите българи, които си поставиха трета доза от ваксина срещу Covid-19.

„Доказано е, че определен период след имунизацията защитата намалява. Затова нямах никакви колебания, както и при първата игла, да си поставя и трета”, написа във Фейсбук страницата на болницата ген. Мутафчийски. В момента 97% от хоспитализираните с инфекцията пациенти в COVID зоните на ВМА са неваксинирани, се казва още в съобщението.

Здравното министерство съобщи, че Експертният съвет по надзор на имунопрофилактика е одобрил доброволното поставяне на трета доза ваксина срещу Covid за определени 5 рискови групи от населението. Третата доза ще е с ваксината на „Пфайзер/Бионтех“.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Предстои поставянето на антидрон системи на българските летища

През следващите месеци започва инсталирането на антидрон системите на летищата. По време на днешния парламентарен контрол в Народното събрание, транспортният министър Гроздан Караджов съобщи, че от Главна дирекция "Гражданска въздухоплавателна..

публикувано на 09.05.25 в 14:23

С различни прояви в София се чества Деня на Европа и края на Втората световна война

С издигане на знамето на Европейския съюз пред сградата на президентската институция беше отбелязан Денят на Европа. На церемонията присъстваха президентът Румен Радев, председателят на парламента Наталия Киселова, вицепрезидентът Илияна..

публикувано на 09.05.25 в 13:16

Националният интерес е защитен в спогодбата с Гърция за водите на река Арда

Максимално е защитен националният интерес, в междусъседските отношения няма господстващо и подчинено положение. Така отговори премиерът Росен Желязков на парламентарно питане от партия "Възраждане" за споразумението между България и Гърция за..

публикувано на 09.05.25 в 11:25