Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Здравният министър Стойчо Кацаров пред ORF:

Недоверието на хората към ваксините е заради липсата на информационна кампания

Снимка: БГНЕС

„Повече заразени с COVID-19, хоспитализирани и починали хора – това е резултатът от ниското ваксинационно покритие в България“, каза в интервю за австрийската медия ORF министърът на здравеопазването Стойчо Кацаров, съобщават от пресцентъра на министерството.

Според Кацаров неправилното договаряне на ваксини, грешното приоритизиране на групите в плана за ваксинация, недобрата логистика и липсата на информационна кампания са довели до недоверието на хората към ваксините срещу COVID-19. Според него правителството на Бойко Борисов е взимало по-скоро политически решения, а не толкова в полза на здравето на хората.

Общият брой на лицата със завършен ваксинационен цикъл в България е 1 312 649, което, при население в страната от 6 916 548 души към 2020 г. по данни на НСИ, е 18,98 %.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отец Стефан (вляво) и отец Валтер Горра

Католически и православен свещеник: Когато празнуваме заедно Възкресение, е по-радостно

През 2025 г. католическата и православната църква отбелязват Великден на 20 април. Когато празнуваме заедно Възкресение Христово, е по-радостно. Това казаха пред БТА в Русе отец Стефан от православната църква "Свети Николай" и енорийският свещеник..

публикувано на 18.04.25 в 09:34

България днес - 18 април 2025 г.

В "България днес" на 18 април слушайте: 00:39  - Разпети петък – време за размисъл, тишина, разкаяние за греховете, смирение и благодарност към Божия син 21:38  - Доц. Арсения Иванова – за нейния път до Сантяго де Компостела и за духовната..

публикувано на 18.04.25 в 08:00

Температурите ще се понижат, ще превалява над Западна и Централна България

В петък  минималните температури ще бъдат от 7 до 12°. В София ще е около 10°. През деня над западните и централните райони облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево. След обяд там ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на..

публикувано на 17.04.25 в 19:05