През последното денонощие са установени 2485 случаи на коронавирус от направените 21 775 тестове, показват данните на Единния информационен портал.
11,4% от пробите са дали положителен резултат. 86,2% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 589, във Варна – 231 и в Пловдив - 220. В болница се намират 5453 пациенти – от тях 462 в интензивни отделения. 88,7% от новопостъпилите не са ваксинирани. 81 души са починали – от тях 95% не са имунизирани, докато излекуваните са 1928. Активните случаи наброяват 49 828.
Вчера са поставени 7210 дози ваксини срещу коронавирус и с тях общият им брой става 2 585 160. Със завършена имунизация са 1 359 501 души.
В събота , 18 октомври, минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..
В "България днес" на 17 октомври слушайте: 08:25 - Българите в Унгария с двоен празник – ден на приятелството и сертификат от ЮНЕСКО за градинарската традиция 25:02 - По съседски – новини и събития от Балканите 34:34 - Гласът е фактор за..
Четвъртият хеликоптер, предназначен за спешна медицинска помощ по въздуха, вече е на българска земя. "Новата въздушна линейка ще бъде базирана в хангара на Висшето военновъздушно училище "Георги Бенковски" в Долна Митрополия, откъдето ще обслужва..
В петък , 17 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част..
От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу,..
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания –..