Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ново обвинение срещу Кристалина Георгиева

Кристалина Георгиева
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Международният валутен фонд обяви, че скоро ще реши дали управляващият директор Кристалина Георгиева ще запази поста си. След заседание, приключило през тази нощ, стана ясно, че изпълнителният борд на фонда е постигнал значителен напредък по случая. Георгиева е обвинена, че е манипулирала данни в полза на Китай, докато е ръководила Световната банка, но тя отрича вина. Междувременно се появи и информация на “Блумбърг”, че в края на юли в качеството си на изпълнителен директор на МВФ заедно със служители тя е смекчила предупреждението за екологични рискове за икономиката на Бразилия, след като правителството на президента Жаир Болсонаро се е възпротивило на констатациите.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Народното събрание посрещна деца от българската общност в Молдова

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова посрещна в пленарната зала на парламента близо 100 деца от българската общност в Молдова. "Надявам се посещението в България да бъде за вас стимул да научите повече за страната, за нейната култура..

публикувано на 11.09.25 в 19:00

България днес - 11 септември 2025 г.

В "България днес" на 11 септември слушайте: 06:52 - Актуално от България и за общностите с българи по света 26:12 – Пътешественикът Мартин Граховски – за странстването по света 44:02  – Пътешественикът Мартин Граховски - отново в..

публикувано на 11.09.25 в 19:00

От запад на изток над страната ще премине студен атмосферен фронт

В петък  минималните температури ще са от 15 до 22°, в София – 16°. През деня облачността ще е по-често значителна, около и след обяд купесто-дъждовна. На много места ще има кратки валежи, интензивни и значителни в районите около Централна Стара..

публикувано на 11.09.25 в 18:30