Борислав Михайлов беше преизбран за президент на Българския футболен съюз в изключително оспорван вот. Досегашният ръководител на родния футбол спечели с 241 гласа срещу основния си опонент Димитър Бербатов, за когото гласуваха 230 делегати на днешния извънреден конгрес. Това означава, че Михайлов ще оглави футболната централа за пети пореден мандат.
По-рано днес десетки фенове протестираха пред НДК, където се проведе гласуването, скандирайки срещу досегашния президент. В негова подкрепа обаче се обяви Наско Сираков, който беше делегат от футболния клуб “Левски”. Опонентът му Димитър Бербатов беше издигнат от друг голям столичен клуб – ЦСКА. Изборът на новия стар председател се проведе в присъствието на представители на ФИФА и УЕФА.
Стара Загора е домакин на първия уличен фестивал U.L.I.C.A. – Street Fest, съобщиха организаторите от общинското предприятие "Арт сцена". Събитието ще се проведе през уикенда на пешеходната част на бул. "Цар Симеон Велики". "Подаряваме уикенда преди..
В събота минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През деня ще има разкъсана облачност, но над по-голямата част от страната през повечето дневни часове ще..
Софийският градски съд не уважи искането на варненския кмет Благомир Коцев за изменение на мярката му за неотклонение "задържане под стража" и го остави в ареста, съобщи БТА. Определението не е окончателно и подлежи на обжалване. Благомир Коцев е..
На 17 септември православната ни църква почита паметта на света мъченица София и трите ѝ дъщери Вяра, Надежда, Любов, които загиват като мъченици на..
В сряда минималните температури ще са от 11 до 16°, в София – 14°. През страната ще премине студен атмосферен фронт, като облачността ще е по-често..
Децата от малцинствата, които не разбират или слабо владеят български език, от следващата учебна година първо ще изучават само езика. Това предлага..