Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Външният министър призова българите зад граница да се включат в подготовката на изборите

XVI Световна среща на българските медии по света
Снимка: МВнР

Министърът на външните работи Светлан Стоев призова българските общности зад граница да се включат като доброволци в подготовката на изборите на 14 ноември 2021 г., „защото те са най-ценният ни партньор при организирането на избори в чужбина“. Стоев отправи призива си по време на откриването на XVI Световна среща на българските медии по света, организирана от БТА. Във форума – на място и чрез онлайн връзка, участват представители на 27 български медии от 17 държави.

„Като дипломат съм имал контакти с много българи в чужбина и съм се убедил, че вие – нашите сънародници зад граница, сте най-влиятелните посланици на страната ни. Вашата активност и инициативност като граждани и журналисти дават възможност името на България да се чува и да се знае с добро по цял свят“, каза външният министър.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Посолство на България в САЩ

И сънародниците ни по света се прекланят пред Апостола на свободата

152 години след гибелта на Апостола, личността на Васил Левски не спира да вълнува българите, независимо дали са в страната или в чужбина. Посолството на България в Атина, Гърция,  отправи покана към местната българска общност в 16.00 ч. да поднесат..

публикувано на 19.02.25 в 06:40
Хор „Булгапея“

Хор "Булгапея" – българските гласове в Брюксел

Преди 6 години, в деня на Първа пролет, няколко живеещи в Брюксел българки, водени от любовта към родния фолклор и силата на корените си, решават да създадат свое творческо кътче, където тази любов да намира изява. Така се ражда акапелната формация..

публикувано на 17.02.25 в 13:10
Протест в Пирот в подкрепа на Сръбските студенти

Българи и сърби от Цариброд и Пирот подкрепиха студенските протести

Българи и сърби от Цариброд и Пирот излязоха в подкрепа на протестиращите студенти в Сърбия, предаде БТА.  "Желаем исканията на студентите да бъдат изпълнени и се надяваме в Сърбия да настъпи промяна", казаха пред агенцията протестиращи от двата..

публикувано на 16.02.25 в 09:46