Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Музика със съставите на БНР днес в китайско изложение онлайн

Снимка: Facebook / @chinaimxexpo

Българска вечер с музикалните състави на БНР ще се проведе тази вечер на Международното музикално изложение IMX, организирано от китайската музикална компания KANJIAN и с подкрепата на китайски правителствени организации. Тема на тазгодишното издание на IMX e „Съхранение на традиционната и народна музика”. Музикалното събитие се провежда изцяло онлайн.

Организаторите от IMX  са избрали пет  концерта на музикални състави на БНР – „Музика в портрети” на Оркестъра за народна музика на БНР с диригент Димитър Христов, Симфоничната поема „Коледа” на Димитър Ненов на Симфоничния оркестър и Смесения хор на БНР със солисти Габриела Георгиева и Иво Йорданов и диригент Марк Кадин, „Руски валсове” на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Марк Кадин, концерта на Биг бенда на БНР със солист Ерик Трюфа и диригент Антони Дончев и юбилейния концерт „25 години Вокална група „Радиодеца” с диригент Илинка Тодорова. 

Българската вечер на IMX ще може да бъде гледана свободно от цял свят от 21:00 ч. до полунощ (българско време) на глобалните платформи Youtube и Facebook.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Костадин Гугов

90 години от рождението на знаменития народен певец Костадин Гугов

Роден на 12 февруари през 1935 г. в София, в семейство на бежанци от Кукуш, Костадин Гугов остава известен като един от най-автентичните изпълнители на народни песни от Македонската фолклорна област. "Имах щастието да израсна с песните на..

публикувано на 12.02.25 в 07:30

"Някъде там"… любовта съществува

Преди десетина години в едно телевизионно предаване се появи малко момиче с голям глас. 15-годишната тогава Михаела Маринова днес вече е утвърдена певица, която не престава да се развива като артист. За това време успя да спечели редица награди и..

публикувано на 11.02.25 в 10:15

"Късно е" – вдъхновена от силата на българката да отстоява любовта

Вярна на своя характерен етно стил с актуално звучене, Димана Мирчева, позната като DIA,ни поднася най-новия си сингъл – "Късно е". В него певицата и автор на песни надгражда посланията си, както винаги опирайки се на български легенди и вярвания,..

публикувано на 10.02.25 в 10:15