Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Марио Хосен, Александър Земцов и Лондонската филхармония с концерти в Испания

Марио Хосен
Снимка: архив

Българският цигулар Марио Хосен е солист в два концерта на Лондонската филхармония –  на 19 и 20 октомври, в Мадрид и Барселона. Диригент е Александър Земцов, познат и обичан от българската публика, с много изяви у нас като диригент и ръководител на майсторски класове.

Александър Земцов
Според испански източници, за пръв път в страната ще прозвучи авторската версия на Концерт № 1 от Николо Паганини – така, както е създаден от италианския виртуоз и композитор.

В програмата Александър Земцов е включил също увертюра от операта „Пепеляшка“ на Росини и Сюита от балета „Лебедово езеро“
.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Следа"

Макар че добива медийна популярност предимно от участието си в десетия сезон на телевизионния формат "Гласът на България" и сред повече от 60 хиляди последователи в TikTok, следите в професионалния път на младия певец Северин Георгиев се простират..

публикувано на 08.09.25 в 10:10

"Сила" и желанието на MONA музиката ѝ да бъде достъпна до всички

MONA е творческият псевдоним на Симона Петрова. Макар и много млада, тя вече е извървяла дълъг път от плахо дете в родния си град Кюстендил до уверена на сцената певица с участия в конкурси и музикални форуми. Вдъхновена от своята прабаба, която е..

публикувано на 07.09.25 в 10:15
Фотоколаж: Иван Петров

"Един завет"

Снимки: ДА "Архиви", Регионален исторически музей - Бургас, burgas.bg, Красимир Каменов, архив

публикувано на 05.09.25 в 19:30