Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Биг бендът на БНР с първи концерт за новия сезон

Радиосъставът отбелязва юбилея на Георги Корназов

Снимка: БНР - архив

Биг бендът на Българското национално радио открива своя сезон днес, 21 октомври, в Първо студио на нашата медия. Диригентът Антони Дончев, който е начело на оркестъра повече от 10 години, споделя, че музикантите са подготвили интересни програми, които ще представят пред своите почитатели през следващите месеци.


Първият концерт е посветен на 50-годишнината на Георги Корназов – тромбонист, композитор и аранжор, който живее във Франция. Ще прозвучи неговата сюита „Отражения“. Георги е издал няколко албума, сред които „Сила“„Съзнание“  – проектът бе превърнат в сюита, изпълнена с Биг бенда на БНР и др. Българската публика познава и проекта му „Светлосенки“, представен през 2018 г., заедно с наши елитни джаз музиканти.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

ALMA и първата ѝ самостоятелна песен на български език – "Кажи ми, че е сън"

Младата, но вече утвърдена певица ALMA посреща есента с първата си самостоятелна песен на български език – "Кажи ми, че е сън". Автори на музиката са самата ALMA и Васил Иванов – Dexter. За създаването на текста, който разглежда страховете и..

публикувано на 23.09.25 в 10:15
Веселин Стоянов (1902 – 1969)

Веселин Стоянов – "Рапсодия"

Снимки: archives.bnr.bg, bg.wikipedia.org, orgelwettbewerb.at, library-haskovo.org, архив

публикувано на 19.09.25 в 10:05

"Всяка година по същото време" – специален концерт на певицата Белослава

Белослава ще затвори страниците на лятото и ще отвори по градски страниците на есенно-зимния сезон с един специален концерт на 18 септември в Кино Кабана в София. До нея на сцената ще бъдат Живко Петров – пиано, Димитър Семов – ударни, Димитър..

публикувано на 18.09.25 в 10:15