Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Системата за зелени сертификати стана обект на кибератаки

Снимка: БГНЕС

През последните три дни „Информационно обслужване“ отчете една от най-големите кибератаки атаки срещу България.

Осигурената ефективна и модерна защита на инфраструктурата успешно е успяла да отблъсне над 400 злонамерени атаки, информира компанията. Именно те са били в основата на затруднения достъп до системата за издаване на електронни сертификати.

Намесата била от типа „отказ от услуга“ и дошла основно от машини в Русия, САЩ и Бразилия. В пикови моменти зловредният трафик е надвишавал многократно капацитета за международната свързаност на държавата, но няма изтичане на данни на потребители.  


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За КНСБ остава загадка, как се формират надценките на стоките

Малките търговски обекти поддържат по-ниски цени спрямо големите вериги, като разликите са от 1 до 10%. Това е един от изводите в ежемесечното наблюдение на синдиката КНСБ върху цените на стоките от т.нар. малка потребителска кошница.  Наблюдаваните..

публикувано на 15.08.25 в 11:56

Морски Фест 2025 на плажа за Деня на Варна

Морски Фест 2025 събира на едно място в черноморската ни столица Варна морски спортове, плажни игри и вълнуваща сценична програма на брега на морето. Програмата за Деня на Варна, отбелязван на Свето Успение Богородично, ще продължи през целия ден на плажа..

публикувано на 15.08.25 в 09:05

Отбелязваме Деня на спасението в памет на загиналите, спасявайки човешки живот

На 15 август в България отбелязваме Деня на спасението, в който се отдава почит към паметта на всички лекари, медицински сестри, доброволци и граждани, загинали при спасяването на човешки живот. Датата е обявена с Решение на Министерския съвет през 2012..

публикувано на 15.08.25 в 08:30