През почивните дни в големите областни градове в страната заработиха изнесени ваксинационни пунктове, в услуга на гражданите, които нямат възможност да го направят през работните дни.
Според анкета на БНР, доста от желаещите да се ваксинират се стекоха към медицинските екипи за имунизация по принуда, а не за да намалят риска от заразяване и тежко боледуване. Въпреки уверенията на служебния премиер Стефан Янев, че въвеждането на зеления сертификат няма за цел да принуждава българите да се имунизират, доста от тях го направиха от страх да не изгубят работата си.
Основният мотив на здравните власти за въвеждането на сертификата бе повишеният брой заболели и претоварването на здравната система, а също и да се избегне евентуалното затваряне на ресторанти, културни институции и учебни заведения.
Рекорден брой плажове на българското Черноморие са отличени с престижната международна награда "Син флаг", удостоверяваща чистите морски води и крайбрежни ивици. Тя се дава след оценка на Европейската агенция по околна среда, която се прави всяка..
През нощта срещу петък, 18 юли, над Централна и Източна България ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна и ще има интензивни краткотрайни валежи от дъжд, гръмотевични бури и градушки. Утре ще бъде предимно слънчево, но в крайните..
Държавната агенция за бежанците към Министерския съвет ще осъществява пилотен за страната ни и Европейския съюз проект – създаване на алтернативни социални услуги за непридружени деца бежанци, съобщи председателят на институцията Иван Иванов,..
Много от сънародниците ни в чужбина, приемат работата си по различни народолюбиви каузи като мисия, в която винаги влагат цялата си душа. Това прави..
Над 70 представители на български неделни училища зад граница, университетски преподаватели и експерти от Министерството на образованието и науката се..
Три часа и 10 минути, с 31 песни, пред над 40 000 почитатели . Това са фактите от завръщането на Guns N’ Roses в София – на 21 юли, на националния стадион..