През последното денонощие са установени 5178 случаи на коронавирус от направените 49 300 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 10,5% от пробите са дали положителен резултат. 87,4% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 1457, в Пловдив – 475 и във Варна – 428. В болница се намират 7553пациенти – от тях 656 в интензивни отделения. 91% от новопостъпилите 897 души не са ваксинирани. 124-маса починали – от тях 93,5% не са имунизирани, докато излекуваните са 2321.
Активните случаи наброяват 93 276. Вчера са поставени 23 395 дози ваксини срещу коронавирус и с тях общият им брой става 2 824 345. Със завършена имунизация са 1 491 628 души.
Подпомагаме Северна Македония и Сърбия заради сривовете в енергийните им системи. Това каза министърът на енергетиката Жечо Станков на извънреден брифинг по повод мащабните аварии с прекъсвания на тока на Балканите. В ранните неделни часове системата..
В понеделник минималните температури ще са от 5 до 10°. В София ще е около 5°. През деня преди обяд ще е предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и главно в планините и в Северна България ще има кратки валежи...
Премиерът Росен Желязков поздрави папа Лъв XIV, след церемонията по встъпването му в длъжност като предстоятел на католическата църква. Желязков пожела на светия отец здраве, дълголетие и мъдрост. Двамата имаха кратък разговор след края на тържествена..
Национален протест срещу въвеждането на еврото и с искане за оставка на правителството ще се проведе на 31 май, стана ясно на публична дискусия на тема..
В „България днес“ на 16 май ви предлагаме: 02:10 -..
Столичната община декларира, че ще мобилизира целия си ресурс за безпроблемното провеждане на матурите за зрелостниците на 21 и 23 май, съобщи на..