В сряда сутринта над източните райони на места все още ще превалява, но през деня дъждът ще спре над цялата страна. От запад на изток минималните температури ще варират от 4 до 9°. Облачността над страната ще е разкъсана, намаляваща над много райони до слънчево време. Югозападният вятър ще носи затопляне. Максималните температури ще бъдат между 15 и 20°, за София до 17°.
Над планините разкъсаната облачност ще намалява до слънчево. Ще духа умерен, по билата и силен вятър. Максимална температура на височина 1200 м ще е около 14°, на 2000 метра до 6.
В четвъртък топлото за ноември време ще продължи, а максималните температури ще се повишат с 2 до 4 градуса.
В брой 72 на предаването слушайте: Как българският език беше включен в образователната система на 13 американски щата и може ли да стане това и в Европа – интервю с Даниела Сиракова, дипломат от мисията ни в Ню Йорк; За българското училище..
Случай с прегазено от лекар куче в столичен квартал, предизвика вълна от обществено негодувание и организирането на протест в София, който ще се състои днес пред Военномедицинска академия – лечебното заведение, в което работи медикът. Междувременно от..
София е домакин на проведе петото издание на Глобалния форум на жените лидери. Организатор на събитието е Съветът на жените в бизнеса в България. Темата тази година – "Бързо и яростно променящ се свят. Жените "зад волана" – поставя жените в центъра..
На тържествена церемония бяха връчени дипломите от XI майсторски клас по радиожурналистика на Българското национално радио – БНР Академия ...
В събота минималните температури ще са от 0 до 5°, в София ще е около 0°. През следващото денонощие не се очаква промяна в синоптичната обстановка. През..
В "България днес" на 14 ноември слушайте: 07:24 - Актуално от страната 09:01 - Нехуманното отношение към животните и рефлексията върху..