Над 350 военнослужещи с повече от 40 единици техника от състава на 61-а Стрямска и Втора Тунджанска механизирана бригада се включиха в охраната на българо-гръцката и българо-турската държавна граница, информира БНТ.
Сред задачите, които изпълняват военните са организиране на наблюдателни постове, провеждане на автопатрули и пеши патрули, секретни постове и постове за охрана и отбрана на обекти в дълбочина на граничната зона.
Всички тези дейности се осъществяват съвместно и със задължителното присъствие на служители на Главна дирекция „Гранична полиция”.Бургас като достъпна и атрактивна дестинация за туристи от Турция – това е следващата стъпка за привличане на гости от южната ни съседка в морския град и региона, съобщиха от общинската администрация. България е единствената чуждестранна дестинация,..
Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и..
За 11-и пореден път днес в подножието на връх Бузлуджа ще бъде пресъздадена последната битка на легендарния български войвода Хаджи Димитър и неговата чета с османските войски през 1868 г. Това съобщи пред БНР "Стара Загора" Николай..
Рекорден брой плажове на българското Черноморие са отличени с престижната международна награда "Син флаг", удостоверяваща чистите морски води и..
На 18 юли с различни прояви на почит към единствения всепризнат българин в цялата страна се честват 188 години от рождението на Васил Левски...
През нощта срещу петък, 18 юли, над Централна и Източна България ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна и ще има интензивни краткотрайни..