В сряда сутринта минималните температури ще са между 1 и 6°. В равнините и низините ще има мъгла или ниска слоеста облачност. В крайните източни райони на страната те ще се задържат почти през целия ден. От запад със слаб до умерен северен вятър облачността над страната ще се разкъсва. Ще е слънчево и ветровито. Максималните температури ще са между 8 и 13°, за София до 11.
Над планините ще е предимно слънчево, но сутринта по върховете ще е мъгливо. Максималната температура на височина 1200 м.ще е около 7°, на 2000 м. до 3°. В курортите Боровец и Пампорово термометрите ще сочат до 6-7°, на Алеко до 5.
В четвъртък времето ще остане без промяна, като на места е възможно минимално покачване на дневните температури.
България участва в международния форум "Европейски път на солното наследство". Инициативата е проведена от 5 до 8 юни в мина "Величка" край Краков в Полша, съобщи Националният археологически институт с музей на Българската академия на науките...
Председателят на Народното събрание се срещна с представители на българската общност в Албания. Начело на българска парламентарна делегация Наталия Киселова посети Албания за участие в 12-ата пленарна сесия на Парламентарната асамблея за..
Служители на Агенция "Пътна инфраструктура" ще проведат днес от 12:00 ч. протестна акция под надслов "Достоен труд – достойно заплащане" с искане за по-високи заплати. Протестът се организира от двата най-големи синдиката у нас – КНСБ и KT..
Още един незаконен дом за възрастни хора беше открит – този път в село Говедарци край Самоков. При него също има съмнения за антихуманно отношение..
До 12 години затвор грози участниците в издевателства над възрастни хора в старозагорското село Ягода, съобщи БГНЕС. Районният съд в Казанлък утре..
В "България днес" на 09 Юни слушайте:..