За поредна година учениците от българското училище "Кирил и Методий" в Париж изпълниха стихове на Пейо Яворов на български и на френски език на гроба на Мина Тодорова, любимата на поета. Инициативата "Две лица се знойно любят" се проведе за единадесети път – информира фейсбук страницата на училището.
В отзивите си учениците отбелязват, че събитието в гробищния парк на парижкото предградие Булон-Бианкур е уважила 100-годишната Елена Волева-Равол. Подобно на Мина, и тя е родом от град Елена. Госпожа Равол е известна с благотворителната си дейност във Франция. Преди 35 години именно тя открива гроба на Мина Тодорова и започва да го поддържа.
Снимки: facebook.com/ecole.bulgare.paris
Туристическото дружество "Бачо Киро" организира тази събота, 10 май, туристически поход до Дряновския манастир по повод 149-ата годишнина от Априлската епопея. В похода ще се включат и туристически дружества, както и групи от..
В обръщение към народа държавният глава Румен Радев обяви, че внася предложение в Народното събрание за провеждане на национален референдум. Въпросът в него е "Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута "евро" през 2026 година"...
В събота минималните температури ще са от 8 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще е облачно с временни разкъсвания на облачността над западните райони. В южните и източните части от страната ще вали дъжд, по-значителни ше са количествата в..
Протестът на градския транспорт в София блокира движението на трамваи, автобуси и тролейбуси, както и учебния процес в училищата. От сутринта..
Протест под надслов "Достоен труд - достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!" възпрепятства тази сутрин излизането на превозните средства по..
Служители на ТЕЦ "Марица изток 2", членуващи в КНСБ и КТ "Подкрепа", излязоха на мълчалив протест в знак на солидарност със служителите на Българското..