Отсега е ясно, че окончателната активност няма да надхвърли или ще бъде около 40%. Ако гласуването върви с това темпо тя ще е по-ниска. Това заяви зам.-председателят и говорител на Централната избирателна комисия – ЦИК Цветозар Томов. „Близките числа на активността в двата вида избора показват, че в повечето случаи хората са упражнили правото си на глас и за президент, и за парламент“ допълни Томов.
Към 17 часа избирателната активност достигна 30,2% при вота за парламент, сочи „Галъп интернешънъл болкан“, която е партньор на БНР в изборния ден. В избора за президент активността на гласоподователите е 28,9 на сто. Според агенцията избирателната активност за парламент почти се е изравнила с тази от последния вот на 11 юли.
Избирателната активност към 16:00 часа за президент и вицепрезидент е 25,72%, а за народни представители 25,58%, съобщи зам.-председателят и говорител на Централната избирателна комисия Росица Матева.
Към 15 часа избирателната активност достигна 23,3 %, сочи „Галъп интернешънъл болкан“.
Към 13 часа избирателната активност достигна 17,5 %, сочи „Галъп интернешънъл болкан“, партньор на БНР в изборния ден. Активността до момента се движи еднакво и за двата вота. Директорът на агенцията Първан Симеонов коментира пред БНР, че „следобедните часове са отредени за онези, които до последно изчакват, които избират в последния момент“. Електоралната картина може много да се размества в различни посоки. Предстоят най-интересните часове със сигурност, каза социологът.
Към 11 часа избирателната активност достигна близо 10 %, сочат прогнозни данни на „Галъп интернешънъл болкан“.
По думите на директора на агенцията Първан Симеонов, тя е по-слаба, отколкото при преходните два парламентарни вота, провели се през тази година. По информация на агенцията, на парламентарния вот на 4 април избирателната активност към 11.00 часа е била 12,5%, а на изборите на 11 юли е била още по-висока - 13,3%.
Към 9 часа агенцията отчете 4% активност. По думите на директора на „Галъп интернешънъл болкан“ Първан Симеонов резултатите са близо до тези, които отчитахме на 4 април и по-ниски от отчетените на 11 юли. Симеонов напомни, че като цяло гласуването на 11 юли е било по-слабо, но в сутрешните часове активността е била доста висока. Спрямо активността на президентските избори от 2016 година, този резултат сега е по-нисък, допълни той.
Издателска къща "Пан" представя изложба "80 години Пипи Дългото Чорапче" с кориците на всички издания за червенокосата лудетина Пипилота Виктуалия Транспаранта Ментолка Ефраимова Дългото чорапче, излизали на български език. Събитието ще се състои в..
В четвъртък минималните температури ще са от 15° до 22°, в София – 16°. През деня, от югозапад на изток-североизток ще се развива мощна купесто-дъждовна облачност, ще има кратки валежи с гръмотевици. Главно в Южна България валежите ще са интензивни,..
В "България днес" на 30 Юли слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 14:01 – Учреди се Асоциация на българските културни сдружения в чужбина 29:48 – "Изкуството да колекционираш време" – НХГ представя..
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция:..
"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще..
Огнеборци и доброволци успяха да спасят санданското с. Плоски от големия пожар, който бушува в Западната част на Пирин планина вече пети ден . Във вторник..