Далече е отшумяването на сегашната Covid вълна. Дори и да се запази едно плавно намаляване, ще отнеме 2-3 месеца, каза пред bTV проф. Ива Христова, директор на Националния център по заразни и паразитни болести. Според нея има смисъл от зелените сертификати, защото чрез тях са наложени някои ограничения и те са довели до намаляване на случаите.
По думите ѝ следваща вълна ще е обусловена от мутация на вируса, която ще завари населението недостатъчно имунно подготвено. Ще боледуват тези, които не са си направили бустерна доза. "Имунитетът и при ваксиниране, и при преболедуване намалява. Но разчитайки на науката, знаем какво да направим - а именно още една доза", допълва Христова.

Българското национално радио за първи път е домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии (Public Broadcasters International).В конференцията участват ръководители и представители на обществени радиа и..
Десетото юбилейно издание на Международния фестивал Da Fest среща публиката с творби на световни звезди от сцената на дигиталните изкуства. Петдневният форум, организиран от "Да Лаб" и Националната художествена академия, се открива днес в София...
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в низините и поречията ще има намалена видимост. През деня преди обяд ще бъде предимно слънчево,..
В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над..
В "България днес" на 24 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:32 – По съседски –..
За Криси Бранд, журналист на свободна практика и многогодишен радио ентусиаст от Обединеното кралство, пътуването до България не започва с обаждане до..