Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

По-ниска от очакваната избирателна активност в Босилеград

Босилеград
Снимка: архив

196 български граждани упражниха правото си на вот в секцията в Босилеград. Най-много гласове получават ГЕРБ-СДС в избора за народни представители, а за президент и вицепрезидент президентската двойка Анастас Герджиков - Невяна Митева. На изборите за народни представители за ГЕРБ-СДС са подадени 97 гласа, следва Демократична България с 16, Иима такъв народ - 15, Продължаване на промяната с 12 и останалите сили имат под 8 гласа за всяка партия или коалиция.

Очакванията бяха около 300 българи да гласуват в секцията в Културно-информационния център в Босилеград. Но според директорът на центъра Иван Николов, границата фактически е затворена за български граждани. Те не могат да се върнат обратно, защото пак ще им трябва PCR, който трябва да се направи в Сърбия, а той в Босилеградско е много скъп и много труден за вадене.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Крачка напред към програмата за подпомагане на желаещи да се установят в България

Агенцията по заетостта кандидатства по програма "Развитие на човешките ресурси" по мярката "Избирам България" , като целта е да се създадат условия и стимули за трайно установяване в България на българи, живеещи в чужбина, хора с български произход и..

публикувано на 08.08.25 в 17:02

За младите български таланти по света в конкурсите на ИАБЧ през 2025 година

Това е една съвременна поп-песен за българския език и за всичко, което той докосва в душите и сърцата на българчетата, които живеят в чужбина – пояснява Янета Димитрова и допълва: " Това е нещото, което ни държи да бъдем българи. Освен..

публикувано на 08.08.25 в 13:15

Награждават победителите в три конкурса за българите по света

В Двореца на децата в София, днес от 13:30 ч., Изпълнителната агенция за българите в чужбина (ИАБЧ) ще проведе тържествена церемония по награждаване на победителите в три традиционни международни конкурса за деца и младежи от българската диаспора . Това..

публикувано на 07.08.25 в 07:05