В четвъртък сутринта минималните температури ще варират от минус 1- минус 2° в отделни котловини на Западна България до 7-8° по морския бряг. Над страната ще има променлива облачност, без валежи. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър, с който ще започне да провиква по-студен въздух. Максималните температури ще бъдат между 9 и 14°, за София около 10°.
Над планините също ще има променлива облачност. На отделни места по най-високите части ще превали слаб сняг. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. Максималната температура на 1200 м ще е до 6°, на 2000 м около 0°.
В петък температурата ще се понижи, а над Северна България и в Западните подбалкански полета ще превалява.
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова посрещна в пленарната зала на парламента близо 100 деца от българската общност в Молдова. "Надявам се посещението в България да бъде за вас стимул да научите повече за страната, за нейната култура..
В "България днес" на 11 септември слушайте: 06:52 - Актуално от България и за общностите с българи по света 26:12 – Пътешественикът Мартин Граховски – за странстването по света 44:02 – Пътешественикът Мартин Граховски - отново в..
В петък минималните температури ще са от 15 до 22°, в София – 16°. През деня облачността ще е по-често значителна, около и след обяд купесто-дъждовна. На много места ще има кратки валежи, интензивни и значителни в районите около Централна Стара..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт..
В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и..
Институт за българската диаспора и културното наследство зад граница се разкрива към Университета по библиотекознание и информационни технологии...