Считано от 22 ноември 2021 г., австрийските власти въвеждат нови условия за влизане в страната без карантина, според които се намалява валидността на изискваните документи по правилото 3G – имунизиран, преболедувал или тестван във връзка с Covid-19. За това съобщава българското Външно министерство.
По информация на посолството ни във Виена срокът на валидност на сертификатите за ваксинация ще бъде намален от 360 дни на 270 дни. Сертификат за наличие на антитела вече няма да бъде валиден като доказателство за нисък епидемичен риск. Валидни остават само резултатите от PCR тестове (до 72 часа след вземане на проба), като антигенните бързи тестове остават да важат по изключение - при служебни пътувания, пътувания с цел обучение на ученици и др. За тези изключения валидността на теста е до 24 ч.
Пристигащите от България, които не отговарят на 3G условията, задължително се регистрират онлайн в системата Pre-Travel-Clearance и в рамките на 24 часа трябва да извършат тест за коронавирус.
Пътуващата изложба "90 години БНР – радиото на поколения българи" може да бъде разгледана вече и в Бургас. Поводът е и рожденият ден на БНР-Бургас – в края на май се навършват 13 години от създаването на регионалната медия. Изложбата, подредена..
Правителствена делегация, водена от министър-председателя Росен Желязков, ще присъства на неделната тържествена литургия по повод началото на понтификата на папа Лъв XIV, съобщи правителствената пресслужба. В нея ще участват също вицепремиерите..
Началото на единайсетата хоротека в добричкото село Бранище ще бъде поставено днес на стадиона, където ще се развее 50-метров флаг. " Българското знаме ще бъде двойно по-голямо в сравнение с миналогодишното ", каза кметът на селото Димитър Николов...
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и..
Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради отказа на Народното събрание да бъде организиран референдум с въпрос: "Съгласни ли сте..
Национален протест срещу въвеждането на еврото и с искане за оставка на правителството ще се проведе на 31 май, стана ясно на публична дискусия на тема..