Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Извънредната епидемична обстановка се удължава до 31 март

Снимка: Ани Петрова

Решение за удължаване срока на извънредната епидемична обстановка, считано от 1 декември 2021 г. до 31 март 2022 г., прие на днешното си заседание Министерският съвет. Целта е ограничаване на разпространението на Covid-19. Засегнати от вируса са всички области на страната. В 93% от тях 14-дневната заболяемост е над 500 на 100 000 души, а в 8 от тях показателят надхвърля 1000 на 100 000 души. Съществено нарастване на заболяемостта се наблюдава при децата и младите (20-29 г.). Расте и броят на хоспитализираните лица, обясняват от правителствения пресцентър.

Ваксинационният обхват в страната е 25,53% и е далеч от поставените от EС цели от 70% ваксинирано възрастно население. Над 85% от заразените със SARS-CoV-2 лица са неваксинирани.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 65 премиерни модела мотоциклети на Moto Expo 2025 в София

Малко след откриването на мотосезона в София в края на март, столицата ни става домакин на най-голямото мото изложение у нас . То се провежда от днес до 14 април в Арена 8888 София. Публикта ще види между 700 и 800 машини, от които над 65..

публикувано на 11.04.25 в 08:15

Посрещаме кораба "Св. св. Кирил и Методий" с българските антарктици

Българският научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) ще бъде тържествено посрещнат днес на морската гара във Варна. Лошото време забави пътуването и се очаква корабът да акостира на пристанището  към 16:00 часа днес, вместо в 10:00,..

публикувано на 11.04.25 в 07:05

В петък – облачно време с превалявания на места

В петък , 11 април, облачността отново ще се увеличава, но ще се задържи почти без валежи. Привечер на отделни места в Източна България, а през нощта срещу събота и в останалата част от страната ще превали. Минималните температури ще бъдат минус..

публикувано на 10.04.25 в 18:15