Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 26.11.2021 г.

Превалявания и вятър в края на седмицата

Снимка: БГНЕС

През нощта ще преобладава ясно време, с разкъсана, предимно висока облачност. Ще е почти тихо, в източните райони със слаб южен вятър. Минималните температури в повечето места ще са между минус 1° и 4°.  

Утре още преди обяд от запад-югозапад облачността ще се увеличава и вплътнява. Около обяд отначало на места в западните райони, а до вечерта и на изток ще превали. По-значителни по количество ще са валежите в крайните южни райони на страната.  

През деня вятърът от юг-югозапад ще се усили, особено в Източна България и северно от планините и там дневните температури ще са по-високи, до около 13°-14°. В останалата част от страната максималните температури ще са предимно между 6° и 11°. 

Над планините облачността от запад-югозапад бързо ще се увеличи. От запад на изток ще превали дъжд, над около 1600-1700 метра – сняг. На места в масивите в Южна България ще има и по-значителни количества валежи. 

В ранните сутрешни часове в западните райони е възможно и на височина около 800-900 метра да прехвърчи сняг. Ще духа силен и бурен вятър от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 5°, на 2000 метра – около минус 1°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БНР иска да разшири своето излъчване в Молдова

Българското национално радио (БНР) може да разшири излъчването си в Молдова и особено в Тараклийския район, в който е концентрирана българската етническа общност в страната. За това са разговаряли посланикът на Република Молдова в София Емил Жакота..

публикувано на 10.10.25 в 13:27

Расте броят на българите, получаващи пенсии от чужбина

Над 80 000 са били към края на 2024 г. хората с пенсии и добавки, отпуснати по еврорегламенти и международни договори, отчита Националният осигурителен институт. Това са българи, работили в 44 държави от ЕС и страни, с които България има договорни..

публикувано на 10.10.25 в 10:59

По съседски: Събития с балкански адрес

САЩ въведоха в действие санкциите срещу сръбската петролна компания След осем отлагания, от 9 октомври са в сила санкциите на САЩ срещу сръбската петролна компания НИС – "Нефтена индустрия Сърбия" , съобщи сръбското радио и телевизия (РТС)...

публикувано на 10.10.25 в 10:25