На 26 ноември ще се проведат разговорите за сектор туризъм между партиите БСП, „Има такъв народ“ и „Демократична България“ , които с мандата на "Продължаваме промяната", готвят коалиционно управление. Българската асоциация на заведенията, и Съюзът на заведенията са изпратили писма до партиите с предложения за спешни мерки за спасяване на бранша от бъдещото редовно правителство.
Те искат запазване на ДДС от 9% за хотелите и ресторантите и дотация за скъпия ток. Искат да се върне старият вариант на подпомагане от държавата при доказан спад на оборота от 20% спрямо 2019 г. Искат и обявените вече кредити да се заменят от грантове, които да минат през държавната „Българска банка за развитие”, а не през търговските банки.
По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува Съединението на Княжество България с Източна Румелия Премиерът Росен Желязков поздрави българските..
Страната ни отбелязва днес 140-ата годишнина от Съединението на Княжество България с Източна Румелия. Център на тържествата е Пловдив, където на днешния ден през 1885 г. след влизането в града на Голямоконарската чета е свален генерал-губернаторът Гаврил..
От 00,00 ч. на 7 септември започва прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа. Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за..
В "България днес" на 05 Септември слушайте: 02:12 - Иван Иванов и Александър Василев стигнаха полуфиналите на Откритото първенство на..
Полицията задържа четирима младежи – трима на 19 години и един на 15, за нанесения побой над ръководителя на Областната дирекция на МВР в Русе старши..
Вече 14-а година приятелите на птиците, морето, вятъра и дивата природа се събират да изпратят заедно лятото на Фестивала на хвърчилата в края на..