На 26 ноември във всички джамии в България ще има петъчна молитва и помен за трагично загиналите в дома за възрастни хора в с. Рояк и в изгорелия автобус на магистрала "Струма". Главният мюфтия Мустафа Хаджи призова да разберем, че този свят не се състои само от това да бъдеш богат или нахранен.
„Ако не живеем като хора, ако не се обърнем към духовната страна на живота, не ни очаква нещо добро. Обръщам се с молба към всеки един. Да се опитаме всички да станем по-добри. Да се опитаме да бъдем по-близо един до друг. Да си помагаме, особено сега", добави главният мюфтия.
Около петдесет българи са поискали да бъдат евакуирани от Израел заради ескалацията на напрежението в Близкия изток, съобщи в Пловдив външният министър Георг Георгиев, предаде Яница Марова от Радио Пловдив на БНР. Той добави, че списъците постоянно се..
Нова атракция в Бургас отваря врати в началото на летния сезон. Това е въжен парк с мащабна конструкция, който вече се изгражда в парк "Езеро", в близост до конната база и зоната на Фестивала на пясъчните фигури, съобщиха репортерите на БНР Бургас...
Европейска регионална среща на Световните търговски центрове 2025 WTCA Europe Regional Conference започва днес в София и ще продължи до 17 юни 2025г. На събитието с домакин БТПП ще се срещнат лидери в индустрията, иноватори и визионери от цяла Европа. Ще..
Нова атракция в Бургас отваря врати в началото на летния сезон. Това е въжен парк с мащабна конструкция, който вече се изгражда в парк "Езеро", в..
Заетите в сектора на услугите се увеличават, а намалява търсенето на работна ръка в традиционно по-застъпените у нас сектори като аграрния и..
България се променя постоянно, вярват създателите на инициативата "Bulgaria Wants You", които вече пет години провеждат мотивиращи срещи и дискусии с..