Някои стоки да останат с намалено облагане и през следващата година – около тази антикризисна мярка се обединиха преговарящите представители на четирите политически сили, които обсъждат възможностите за съставяне на коалиционно правителство. Представителите на „Продължаваме промяната“ заявиха, че не смятат за нужно да правят промени в данъчната система догодина. Асен Василев, съпредседател на проекта „Продължаваме промяната“, който вероятно ще заеме отново поста на финансов министър се ангажира прагът за регистрация по ДДС да бъде увеличен на 50 хиляди евро през 2023-а и на 80 хиляди евро през 2024-а година „при строг контрол за свързаност и високи глоби. Василев предложи още всички тегления от банка над 5000 евро и преводи в чужбина над половин милион евро да се докладват в Националната агенция за приходите. Преговарящите се обединиха и около идеята да бъде въведен коефициент за определяне на максималния осигурителен праг.
По предложение на БСП, четирите партии се договориха минималната работна заплата да не е по-ниска от 350 евро, а след това да се фиксира като процент от средната за страната от предходна година.
В последния ден на преговорите експертите от четирите партии постигнаха съгласие по основните точки, свързани с финансите и се договориха още бюджетът за 2022-а година да бъде приет до края на януари.
Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..
Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..
В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..