Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България ще участва в среща за Средиземноморието

Светлан Стоев
Снимка: mfa.bg

Днес министърът на външните работи на България Светлан Стоев ще се включи в първото честване на Деня на Средиземноморието. Събитието ще състои в Барселона, Испания. В рамките му ще се проведе VI регионален форум на Съюза за Средиземноморието с участието на министрите на външните работи на държавите-членки. 

В Барселона Стоев ще участва и в министерска среща на ЕС и Южното съседство, която ще направи преглед на напредъка в прилагането на новата програма за Средиземноморието.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Левовите сметки в банките ще бъдат автоматично превалутирани в евро

Салдата по всички левови сметки в банки ще бъдат автоматично и безплатно превалутирани от лева в евро от датата на присъединяване на страната към еврозоната по официално обявения валутен курс (1.95583 лева = 1 евро). Това съобщиха за БТА от..

публикувано на 06.06.25 в 08:25

Разказвачът Кръстьо Рибаров навършва 102 години

Писателят Кръстьо Рибаров празнува днес 102-рия си рожден ден. По сведение на ГИНЕС от 2021 г., той е най-възрастният автор-разказвач, дебютант в световната литература, издал първата си книга – сборник с хумористични разкази "Нашенски зевзеци" на..

публикувано на 06.06.25 в 07:10

В края на работната седмица – горещо време с кратки валежи

В петък , 6 юни, преди обед облачността временно ще намалее, но следобед отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места в западната половина от страната ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Максималните..

публикувано на 05.06.25 в 18:15