Позицията на България относно започването на преговори за членство в ЕС на Северна Македония остава непроменена. Това са съобщили от Министерски съвет за БГНЕС. От Министерски съвет са уточнили, че „България ще се придържа към Декларацията на Народното събрание от 10 октомври 2019 г.“, а именно, че очаква от Северна Македония да се придържа към Договора за приятелство, добросъседство и сътрудничество от 2017 г. Според БГНЕС, това е позицията, която България ще защитава на заседанието на Съвета „Общи въпроси“ на 14 декември 2021 г. в Брюксел.
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София, съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..
Летище София работи нормално при зимни условия, съобщи БТА. Пистата за излитане и кацане, рульожките за маневриране и перонът са почистени. Самолетите се третират против обледеняване. Желателно е пътниците е да идват на съответния терминал на..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..