Президентът Румен Радев се срещна с членовете на служебния кабинет и им благодари за добрата воля, куража и усърдието. “Вие, г-н Янев, показахте, че може да има нов тип управление - прозрачно и непреклонно". С тези думи държавният глава се обърна към досегашния служебен премиер и министър на отбраната в новия кабинет.
Според Румен Радев служебното правителство е разкрило източването на автомагистрала “Хемус”, прекършило е четвъртата вълна на епидемията, овладяло е енергийната криза, прекратило е порочните практики в Държавния фонд “Земеделие”. “След два служебни кабинета България е различна – надявам се, малко по-добра”, заяви в отговор досегашният служебен премиер Стефан Янев. По думите му, резултатите са налице. “Промяната е необходима, хората очакват реформи”, добави той. По-късно в Министерския съвет служебният кабинет на Стефан Янев предаде властта на новоизбраното правителство начело с Кирил Петков.
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на генерал-майор от резерва Иван Парапунов, подполковник Стефан Стефанов и майор Димитър Григоров за..
Зоологическата градина в София има нов обитател – мъжки снежен леопард на 11 години, съобщи БНТ. Той идва от зоопарка Норденс Арк, разположен в област Бохус, Швеция, и се казва Араатан. Преди време от зоопарка в Хелзинки, Финландия, пристигна..
Наполовина са намалели украинските граждани с временна закрила в страната, които са настанени в хотели и други бази по линия на хуманитарната програма за подслон. В момента са 2732 души, а през пролетта са били 5647 души, отчете вицепремиерът Атанас..
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се..
В "България днес" на 20 октомври слушайте: 04:58 – Актуално от България и за общностите с българи по света 17:02 – Как се издават..
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в..