Коледният концерт на Биг бенда на БНР тази година е на 17 декември, в столичната зала „България“. Солист е Орлин Павлов, когото познаваме като вокалист на група „Каффе“ в началото на творческия му път, а по-късно – като певец със самостоятелна кариера и многобройни успешни проекти. Сред сценичните му партньори са джаз пианистът Живко Петров и неговото трио JP3, „Брас Асоциация“ и Софийската филхармония под ръководството на Ангел Заберски – син и много други.
През 2019 г. Орлин Павлов стана част от артистичния състав на мюзикъла „Клетниците“, в дългоочакваната премиера на Софийската опера и балет, в ролята на Жавер. Има и успешна актьорска кариера – с няколко роли в българското кино.
В предстоящия концерт Орлин Павлов ще изпълни евъргрийни от 50-те, 60-те и 70-те години на миналия век, някои от своите хитове, както и популярни коледни песни. Аранжиментите са дело на Васил Спасов – (композитор, пианист) и Антони Дончев – диригент на Биг бенда на БНР. Във фонда на БНР има запис на един от любимите джаз стандарти „Любов“ (L-O-V-E), направен преди близо две десетилетия. Автор на музиката е Берт Кемпферт, текстът е на Милт Геблър. За първи път песента е записана през 1965 г. от Нат Кинг Кол и дава заглавие на един от неговите солови албуми.
Чуйте я в аранжимент на Любомир Денев, изпълнението е на Орлин Павлов и Биг бенда на БНР, диригент Янко Миладинов.
Младата, но вече утвърдена певица ALMA посреща есента с първата си самостоятелна песен на български език – "Кажи ми, че е сън". Автори на музиката са самата ALMA и Васил Иванов – Dexter. За създаването на текста, който разглежда страховете и..
Снимки: archives.bnr.bg, bg.wikipedia.org, orgelwettbewerb.at, library-haskovo.org, архив
Белослава ще затвори страниците на лятото и ще отвори по градски страниците на есенно-зимния сезон с един специален концерт на 18 септември в Кино Кабана в София. До нея на сцената ще бъдат Живко Петров – пиано, Димитър Семов – ударни, Димитър..
Световната звезда на поп музиката Роби Уилямс за втори път ще се срещне с почитателите си в България. Този път концертът ще бъде в столицата, след като..
Едно дългоочаквано завръщане вече е факт – 19 години по-късно D2, една от най-обичаните рок групи, е отново в оригиналния си състав : Димитър..