През последното денонощие са установени 1614 случаи на коронавирус от направените 45 925 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 3,5% от пробите са дали положителен резултат. 80,2% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 363, в Пловдив – 169, и във Варна – 116. В болница се намират 4511 пациенти – от тях 537 в интензивни отделения. 88,4% от новопостъпилите 406 не са ваксинирани. 81 души са починали – от тях 93,8% не са имунизирани, докато излекуваните са 1416. Активните случаи наброяват 95 207. Вчера са поставени 17 668 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 1 868 873 души. 213 382 имат и бустерна доза.
В понеделник минималните температури ще са между минус 15 и минус 10 °. По-високи ще са стойностите в Западна България. В София ще е около минус 4°. Сутринта край реките са възможни и мъгли. През деня ще е предимно слънчево. Температурите ще..
Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..
Пред българското посолство в Стокхолм е открита изложба на емблематични културни и природни туристически обекти от България. "България е страна с впечатляваща история, богато културно-историческо наследство и неповторима природа. Тази изложба е..
Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се..