Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“София райдърс” ще зарадва с подаръци децата с увреждания в Роман

Снимка: Личен архив

Мотористи от спортния клуб “София райдърс” днес ще посетят Комплекса за социални услуги за деца с увреждания в Роман, за да раздадат подаръците, които децата са си пожелали в писма до Дядо Коледа. Жестът е част от благотворителната кампания, която рокерите провеждат за седма поредна година. Този път тя е под надслов “Малките герои”, тъй като ще бъдат раздадени стипендии на децата на лекарите и учителите, загубили живота си в епидемията от коронавирус. Вчера членовете на клуба, пременени в одеждите на Добрия Старец, обикоха на мотор централните софийски улици, а днес шествието им ще ги отведе на кръстовището на бул. “Патриарх Евтимий” и бул. “Витоша”, където ще украсят коледна елха.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 17 септември 2025 г.

В "България днес" на 17 септември слушайте: 02:28 - Актуално от България и сънародниците по света 16:07 -   Православен църковен календар – почитаме сестрите Вяра, Надежда и Любов и майка им София, както и на мъченица Теодотия и на свети Нил..

публикувано на 17.09.25 в 19:00

Идва есенно време, но с все още високи дневни температури

В четвъртък  минималните температури ще са от 8° до 13° по Черноморието до 15°, в София – 8°. През деня ще има променлива облачност, която над много райони ще намалява до слънчево време. Вятърът ще бъде умерен от северозапад, в североизточните..

публикувано на 17.09.25 в 18:30
Борислав Гуцанов

Започва приемът на документи по инициативата за връщане на българи от чужбина

На брифинг след днешното правителствено заседание министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов обяви, че Министерският съвет е приел решение, с което реално започва работа по връщане на наши сънародници, които са в чужбина. За..

публикувано на 17.09.25 в 13:34