Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пристигащите от България влизат в Германия без карантина и предварителна регистрация

Снимка: архив

Според института „Робърт Кох“ от 19 декември 2021 г. България вече не е високорискова зона на епидемичен риск от Covid -19. Това означава, че за пристигащите от България не се изисква цифрова регистрация в портала http://www.einreiseanmeldung.de​ преди пътуването до Германия. Отпада и задължението за карантиниране след пристигането в страната. 

При пътуване от България германската страна продължава да изисква за всички пристигащи, с изключение на децата под 12-годишна възраст, задължително да представят зелен сертификат или свидетелство за извършен тест. Подробности за изискванията са публикувани на:  https://www.pei.de/impfstoffe/covid-19


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Гимназисти постигнаха едно от най-добрите представяния за България в iGeo

Най-добрите български ученици по география спечелиха 4 медала от най-престижното световно състезание по география. На 21-вата Международна олимпиада по география iGeo гимназистите завоюваха 3 сребърни и 1 бронзов медал, като направиха едно от..

публикувано на 01.08.25 в 14:35

Връчиха наградите за плакати, рекламиращи българския туризъм

Три равностойни награди и 8 поощрителни отличия за туристически плакат на тема “България“ присъди журито на конкурса на Международното триенале на сценичния плакат и Министерството на туризма. Журито ръководено от проф. Божидар Йонов прегледа..

публикувано на 01.08.25 в 12:18

Защо всяко лято горските пожари ни "изненадват"?

Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", заедно с вътрешния министър Даниел Митов обяви, че..

публикувано на 01.08.25 в 12:10