„Концертна програма с послание за смелост и мъдрост в начинанията, за крачките напред всеки ден, за отговорността към нас самите и към социалната среда, за насладата от красивата емоция на коледните празници със семейството“ – така Люси Дяковска представя своите традиционни предпразнични срещи с публиката. Две от тях – в Плевен и София, под диригентската палка на Димитър Косев, преминаха при голям успех, а към симфоничния оркестър се присъединиха Общински хор „Гена Димитрова“ с диригент Анелия Дечева (в Плевен) и Националният филхармоничен хор „Светослав Обретенов” с диригент Славил Димитров (в София). Предстои „Коледната прегръдка“ във Варна, в Зала 1 на Фестивален и конгресен център, където диригент е Георги Милтиядов.
Артистите представят коледна музика от XVI век до наши дни на композитори от Италия, Франция, Англия, Америка, Русия и България. Аранжиментите са дело на Георги Милтиядов, Румен Бояджиев – син и Константин Добройков.
Темпераментна, ексцентрична и емоционална, Люси Дяковска никога не пропуска да благодари на своето семейство, в което има няколко поколения професионални музиканти. Поклон пред нейния дядо Иван Вълев, диригент, композитор и дългогодишен художествен ръководител на „Северняшкия ансамбъл“, е финалът на предколедната програма – песента „Свети дом“ по музика на Люси Дяковска и текст на Иван Вълев, в чието представяне участват народни певици от Ансамбъла. Песента разказва за топлината на дома, за силата на корена, който дава смисъл и упование на всяко човешко същество, дори когато е далеч от бащиното огнище.
Редактор: Албена Безовска
Група Остава открива годината с нова песен и мини клубно турне. "Виновен" е заглавието на новия сингъл, който уверено бележи пътя към нов албум. И макар че първата реализирана песен от бъдещата колекция е предишния им сингъл - "Мона Лиза",..
Песента "Любов и вино" беше представена от звездата на родната естрада Йорданка Христова през 2023 г., дни преди 14 февруари. Както датата, така и песента обединяват два празника – на виното, и на любовта: "Какво е виното без любовта? Какво..
Любовта – основното вдъхновение за много творци – е дала импулс на Кристина Дончева за песента ѝ "Обичам те". Тя е и автор на музиката и текста, разказващ много лична история. Думите идват при Кристина още през 2018 г. под формата на стихотворение. То..
Група Остава открива годината с нова песен и мини клубно турне. "Виновен" е заглавието на новия сингъл, който уверено бележи пътя към нов албум...