Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 1966, като 78,54% от тях не са при ваксинирани. Според данните на Единния информационен портал 5,7 % от направените 34 596 тестове са положителни. Хоспитализираните са 4104, от които 479 в интензивни отделения. Новопостъпилите са 399, а от тях 86,97 % не са ваксинирани. Починалите за последните 24 часа са 77 души, а 1240 пациенти са отчетени като излекувани.
Най-много нови случаи има в София – 521, Пловдив – 181, Варна – 157 и Бургас -136.
Имунизираните през последното денонощие са 13 930. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са вече 1 896 565 души, а с три дози са 250 595.В сряда минималните температури ще са от 17° до 23°. В София ще е 17°. Преди обяд ще бъде слънчево. След пладне, атмосферата ще се лабилизира. Ще се развие купесто-дъждовна облачност и в западните и централни райони, ще превали краткотраен дъжд с..
Много от сънародниците ни в чужбина, приемат работата си по различни народолюбиви каузи като мисия, в която винаги влагат цялата си душа. Това прави и българката Валентина Александрова – Кирова, поделяйки ежедневието между грижите за семейството си..
Над 70 представители на български неделни училища зад граница, университетски преподаватели и експерти от Министерството на образованието и науката се събират във Велико Търново за годишната конференция на Асоциацията на българските училища в чужбина..
България се появи в класация на италианското издание Il Messaggero, което препоръчва 10 от най-достъпните и нискобюджетни морски дестинации на Стария..
Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със..
Тъжно е това наше българско лято... Жега с температури от над 40 градуса в продължение на дни. А горещините, заедно с безхаберието и човешкото..