От 25 декември минималната пенсия в страната става 370 лв. вместо достигашните 300 лв.
Таванът на най-високата пенсия се вдига от 1440 на 1500 лв.
Това става след увеличение на тежестта на осигурителния стаж, като пенсиите нарастват средно с 12,5% или със суми от 65 до 70 лв.
Преизчисляват се над 2 000 000 трудови пенсии и добавки, в това число пенсии за стаж и възраст, инвалидни пенсии, наследствени пенсии и вдовишки добавки, отпуснати с началните данни до 24 декември 2021 г.
Новите пенсии ще започнат да се изплащат от януари 2022 г.
Българската православна църква направи официално обръщение за "езическата нео-индуистка пропаганда с лъжехристиянски елементи". Митрополитите призовават за по-голяма бдителност към "гастролиращи гурута, самозвани "духовни учители" и гравитиращите около..
Варна е домакин на 12-то издание на RADAR Festival Beyond Music , което ще се проведе между 7 и 10 август. Темата на събитието тази година е бъдещето на музиката в ерата на изкуствения интелект – тя ще бъде разгърната както в концертите, така и на..
В четвъртък минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 14°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. На отделни места, главно в планинските райони ще превали за кратко и ще прегърми. Ще духа слаб, в..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..
В "България днес" на 11 август слушайте: 04:56 Актуално от българските общности по света 15:50 Съвременното лице на един древен град – как..
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб –..