Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

838 новозаразени с коронавирус – 78,5% от тях не са ваксинирани

Снимка: Ани Петрова

През последното денонощие са установени 838 случаи на коронавирус от направените 15 453 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 5,4% от пробите са дали положителен резултат. 78,5% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 293, във Варна – 74, и в Пловдив - 52. В болница се намират 4073 пациенти – от тях 456 в интензивни отделения. Почти 86% от новопостъпилите 307 не са ваксинирани. 46 души са починали – от тях над 91% не са имунизирани, докато излекуваните са 260. Активните случаи наброяват 98 339. Вчера са поставени 1623 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 1 897 946 души. 251 961 имат и бустерна доза.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

След протеста на

Урсула Фон дер Лайен осъди атаката срещу сградата на Еврокомисията в София

Полицията издирва всички, които са участвали в сблъсъците пред сградата на Европейската комисия в София в събота 22 февруари. Те се установяват от записите в камерите на мястото.Разпоредено е всички участници във вандалските прояви да бъдат извадени от..

публикувано на 23.02.25 в 09:09
Ивайло Начев

Български учени на Антарктида анализират слънчевата активност и въздействието ѝ върху Земята

На българската антарктическа база „Св. Климент Охридски“ е монтирана измервателна апаратура, която в продължение на два месеца събира ценни данни за слънчевата активност и връзката ѝ със земното магнитно поле. Проучванията се осъществяват в рамките на..

публикувано на 23.02.25 в 09:05

Слънчева, но студена неделя

През нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. Временни увеличения на облачността ще има главно над западните райони. Ще е студено с минимални температури между минус 14° и минус 9° , на места в североизточните райони до минус 16°, за..

публикувано на 22.02.25 в 17:50