Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Полина Карастоянова: България може да се окаже в Covid изолация

Полина Карастоянова
Снимка: Стопкадър, bTV
Ниският процент на ваксинация е убийствен фактор, който работи против българската икономика, туризъм, инвестиции и обществен интерес, коментира пред БНР Полина Карастоянова, изп. директор на Националния борд по туризъм.
По думите й, туристическият бранш започва зимния сезон с висока степен на готовност, но и отчитайки “сложните предпоставки и своеобразната изолация, в която страната ни има тенденция да се окаже". Цените в курортите са съобразени с поскъпването на всички основни ресурси, каза още Полина Карастоянова.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Не е само къща за гости, а интерактивно изживяване – селският туризъм у нас еволюира

Платформите за резервация на хотели и на екскурзии в България отчитат висок интерес както към традиционните ни морски и спа курорти, така и към почивки в селски къщи за гости. В навечерието на активния летен сезон изборът на българите пада предимно..

публикувано на 21.05.25 в 11:25

София чупи рекорди в туризма – какво привлича чужденците в столицата ни?

"Расте, но не старее". Девизът на столицата ни е доказал във времето, че е напълно верен – София се развива и се превръща в красив европейски град въпреки редицата неуредици и проблеми. И расте не само инфраструктурно, а и като туристическа..

публикувано на 19.05.25 в 10:35
VisitBulgaria.com

Visit Bulgaria е новото дигитално лице на Българския туризъм

Националният туристически портал на България вече е с ново име и уеб адрес, съобщиха от министерството на туризма. От BulgariaTravel.org той вече е преименуван на  VisitBulgaria.com . Според министъра на туризма Мирослав Боршош това е първата..

публикувано на 18.05.25 в 13:34