Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Британските туристи отново летят до България

Снимка: архив

Британските туристи се завърнаха в зимните курорти Банско, Боровец и Пампорово след година и 9 месеца отсъствие, съобщава сайта travelnews.bg. 

След като два летни и един зимен сезон в България нямаше туристи от Великобритания, в страната вече са пристигнали няколко самолета с британски граждани. Туристи от 6 самолета ще посрещнат Нова година в България. Планирани са чартърни полети за британците до средата на март 2022 г. 

Хотелиерите и туроператорите очакват наплив на гости от Обединеното Кралство към зимните ни курорти заради ограниченията, които налагат Франция, Италия и Австрия. 

Банско е най-популярният курорт сред британците.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Не е само къща за гости, а интерактивно изживяване – селският туризъм у нас еволюира

Платформите за резервация на хотели и на екскурзии в България отчитат висок интерес както към традиционните ни морски и спа курорти, така и към почивки в селски къщи за гости. В навечерието на активния летен сезон изборът на българите пада предимно..

публикувано на 21.05.25 в 11:25

София чупи рекорди в туризма – какво привлича чужденците в столицата ни?

"Расте, но не старее". Девизът на столицата ни е доказал във времето, че е напълно верен – София се развива и се превръща в красив европейски град въпреки редицата неуредици и проблеми. И расте не само инфраструктурно, а и като туристическа..

публикувано на 19.05.25 в 10:35
VisitBulgaria.com

Visit Bulgaria е новото дигитално лице на Българския туризъм

Националният туристически портал на България вече е с ново име и уеб адрес, съобщиха от министерството на туризма. От BulgariaTravel.org той вече е преименуван на  VisitBulgaria.com . Според министъра на туризма Мирослав Боршош това е първата..

публикувано на 18.05.25 в 13:34