Решението на Комисията за енергийно и водно регулиране от 1 януари с 30% да се увеличи цената на газа показва, че регулаторът не си върши работата. Надявам се парламентът да подмени председателя на комисията с изтекъл мандат, каза пред „Нова телевизия“ премиерът Кирил Петков.
Пълен локдаун заради повишена заболеваемост от Covid ще се предприеме само в краен случай, заяви още премиерът. „Всеки починал от Соvid, който е ваксиниран или се е водил за ваксиниран, ще бъде проверен, къде му е направена ваксинацията“, обеща Петков.
Не е обсъждано предложението за разполагане на войски на НАТО в България, заяви още премиерът и изрази надежда за деескалация на напрежението в Украйна след преговорите между Русия и САЩ.В сряда минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..
Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..
България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от публикация на председателя на комисията по отбрана Христо Гаджев в социалната мрежа. Страната ни има..
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол...