През нощта облачността ще е разкъсана, предимно средна и висока. Минималните температури ще са между минус 2 и 3°, в София - около 1°.
Във вторник ще е слънчево със слаб южен вятър. Ще остане топло за сезона с максимални температури между 12 и 17°, за София до 12°.
Над планините също ще е слънчево. Ще духа умерен, по високите и открити части - силен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 м. ще е 7°, на 2000 м. до 2°.
В сряда затоплянето продължава с минимални промени в локалните температури.В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По съседски" 34:40 Екземпляр №000001 - превратната история на първата българска банкнота..
Българският патриарх Даниил отслужи празнична Света литургия и водосвет за празника Произхождение (изнасяне) на Светия Кръст Господен, в столичния храм "Света София". След богослужението заедно с президента Румен Радев двамата дадоха начало на..
Най-добрите български ученици по география спечелиха 4 медала от най-престижното световно състезание по география. На 21-вата Международна олимпиада по география iGeo гимназистите завоюваха 3 сребърни и 1 бронзов медал, като направиха едно от..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По..