Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът Румен Радев ще участва във водосвета на бойните знамена

Снимка: БГНЕС – архив

В днешния ден, когато Българската православна църква отбелязва Богоявление, държавният глава и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев ще участва в церемонията по водосвет на бойните знамена и знамената светини на Българската армия. Ритуалът ще се състои от 11.00 часа на пл. „Свети Александър Невски“ в столицата.

Президентът ще приеме почетния строй на представителните части на Българската армия и ще положи венец пред паметника на Незнайния воин. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Президентът иска да се ускори подготовката на български пилоти за F-16

Доставката на изтребителите F-16 е само началото на политическия ангажимент към логистиката, поддръжката и изграждането на реални отбранителни способности на Българските военновъздушни сили. Това заяви държавният глава Румен Радев на среща със..

публикувано на 12.04.25 в 12:50

Завърши трето успешно плаване до Антарктида на НИК 421

Военният научноизследователски кораб НИК 421 "Св. св. Кирил и Методий" се звърна след успешна трета мисия до Антарктида. Корабът акостира на Морската гара във Варна и беше посрещнат с военен ритуал.  Корабът е изминал 19 725 мили за 155..

публикувано на 12.04.25 в 11:02
Доц. Наум Кайчев

Работата на българо-македонската комисия по историческите въпроси е блокирана

Последните дискусии в Съвместната историческа комисия между България и Северна Македония бяха напълно безплодни поради позицията на колегите от Скопие. По същество нямаше продуктивна атмосфера. Македонските колегиотказаха обсъждане на съвместни..

публикувано на 12.04.25 в 09:38